Üç Roman - Altın Maskeli Kral, Monelle'nin Kitabı, Düşsel Yaşamlar

...açık bir alan oluşturan Marcel Schwob'un adı Altın Maskeli Kral, Düşsel Yaşamlar ve Monelle'in Kitabı adlı başyapıtlarla anılır. -roman-altn-maskeli-kral-monellenin-kitab-dsel-yaamlar.pdf.

Responsive image
YAZAR
Marcel Schwob
DOSYA BOYUTU
9,65 MB
YAYIN TARIHI
2010
DIL
Türkçe
ISBN
9789750817151

Üç Roman - Altın Maskeli Kral, Monelle'nin Kitabı, Düşsel Yaşamlar harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Marcel Schwob. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Marcel Schwob'den Üç Roman - Altın Maskeli Kral, Monelle'nin Kitabı, Düşsel Yaşamlar kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Borges'e göre, yirmi birinci yüzyıl edebiyatının yıldızı Marcel Schwob ilk kez Türkçe'de!Marcel Schwob (1867-1905), 19. yüzyılın en ilginç kişiliklerinden biridir. Mallarmé ve Jules Renard'ın arkadaşı, Paul Valéry ile Alfred Jarry'nin ustası, Klasik Yunan ve Latin edebiyatları hakkında derin bilgisiyle döneminde hayranlık uyandırmış bir edebiyat adamıdır. Dünya çeşitliliğinin vesanat ile gerçek arayışının uzlaşmasının yazarı, toplum dışında kalanların diline ve tarihine meraklı, gerçek okurun yazar kadar metni kurduğuna inanan, ölçüleri belirli edebiyatta çok bilindik ama aynı zamanda eşi benzeri bulunmayan, insana dair açık bir alan oluşturan Marcel Schwob'un adı Altın Maskeli Kral, Düşsel Yaşamlar ve Monelle'in Kitabı adlı başyapıtlarla anılır. Özgün üslubu ve biçimiyle, olağandışıyla tuhafın ve tarihin farklı dönemlerinin farklı kültürleriyle karıştığı, ince bir mizah duygusu ve eşsiz bir hayalgücünün eşliğinde gelişen hikâyeleriyle Borges, Schwob'u yirmi birinci yüzyıl edebiyatının yıldızı ilan eder.Sayfa Sayısı: 200Baskı Yılı: 2010Dili: TürkçeYayınevi: Yapı Kredi Yayınları 


https://www.kitapaktif.com/Uc-Roman-Altin-Maskeli-Kral-Monellenin-Kitabi-Dussel-Yasamlar-Marcel-Schwob,PR-207376.html.